Most öltözzünk önmagunkért!

Soha nincs második esélyünk arra, hogy első benyomást tegyünk! Az első benyomás csupán néhány másodperc, a legtöbbször azonban döntő fontosságú dolgok múlnak rajta. Az első benyomás magába foglalja mindazt, ami egyéniségünkről árulkodik, és amely eladhatóvá tesz bennünket, ám ha tudatosan rendelkezünk felette, olyan kapuk nyílhatnak ki előttünk, amire most talán gondolni sem mernénk. Jó hír, hogy a jó stílust és a lehengerlő kisugárzást sem centikben mérik!

„Szó sincs arról, hogy rendre szupermodellnek kellene öltözködnünk! Noha a világ médiaplatformjai ezt sulykolják belénk, a stílus és a kisugárzás nem testalkat kérdése, nem az idomokban vagy az arcvonásokban keresendő.” – kezdi Tánczos Mónika stíluskommunikátor, akivel cikksorozatunk első állomásán az új évszak nagy megújulási lehetősége kapcsán a rossz önértékelésből fakadó, öltözködési beidegződésekről beszélgettünk.

„Az átlag nő életében számtalan olyan élethelyzet adódik vagy áll fent huzamos ideig, amikor az önelfogadás a napi lista legvégére kerül. Szép lassan, de biztosan elindulunk egy magunk által nehezen visszafordítható folyamat útján, ami a negatív énképpel és a rossz önbecsüléssel van kikövezve, és ahol a család, a munka, az iskola és a napi mókuskerék az irányadók, mi pedig már képtelenek vagyunk objektíven ítélkezni, ha önmagunkról van szó. Egyszerűen érezzük a frusztrációt és azt, hogy elvesztettük női mivoltunkat, és már-már teljes önvalónkat. Különösen, mert testünk is ezen az úton kísér bennünket. Az esetleges helytelen táplálkozási szokások, az egészségügyi problémák vagy genetikai adottság miatt képtelenség az idealizált 34-36-os méretűek táborát erősíteni. A testünkre rakódott – sok esetben önutálatot okozó – plusz kilók tetézik a folyamatot. Végeredmény: a tudatosított vagy elpalástolt magunk iránt érzett totális elégedetlenség és kudarc.” – folytatja Móni, aki hangsúlyozza, hogy a mai nő, bármennyire is tetszeleg egyszerre több szerepben, egyfajta ősi ösztönből vezérelve egész élete során imponálni szeretne. Elbűvölni környezetét és a férfiakat, tetszeni a nőknek, de legfőképpen önmagának!

Valójában ez lenne a kulcsszó. Amíg ugyanis önmagunkat nem ismerjük, elképzeléseinknek és vágyainknak, sőt környezetünknek sem felelhetünk meg! „A sikerhez, a jó közérzethez és a mindennapi boldogsághoz egy jól eltalált stílusra van szükség. Elsősorban arra az önismeretre épülő, tudatosan kialakított megjelenésre, és ruhatárra, amely napi léleküdítőnk lehet, és amelyre egy öltözködési tanácsadó segítségével könnyedén rátalálhatunk, aki nem mellesleg segít objektíven szemlélni adottságainkat” – meséli a több mint 20 éve a ruhaiparban ténykedő szakértőnk, aki sok esetben azt tapasztalja, hogy nők önképében, fizikumuk megítélését tekintve teljes zavar van.

„Egy gömbölyded, erősebb alkatú, teltebb nőn vannak olyan testrészek, amelyeket természetesen célszerű ügyesen leplezni, miközben büszkén előtérbe helyezhetünk olyan idomokat, melyek kifejezetten szépek és előnyösek a számára. Formák, színek, alapanyagok széles tárháza áll rendelkezésre a trükkös optikai „csalásra”, ugyanakkor egy jól eltalált öltözettel még nem teljes az üzenet.” Móni épp erre dolgozta ki saját programját, amely nem csupán a testalkatra, hanem az egész személyiségre egyaránt fókuszál. „A stíluskommunikátor nem egyenlő a stylisttal. Én komplexen szemlélem a Nőt! A megfelelő ruházat, smink és frizura, valamint ezek harmóniája mellett, a beszédstílusra, az ápoltságra, az illatra vagy épp a mozgáskoordinációra egyaránt koncentrálok, hiszen ezek fűzik láncba az adott emberről alkotott képet, és tesznek pozitív vagy negatív benyomásokat környezetében.”

Az egész nem más, mint egyfajta tudatos építkezés. Egy egységes nyelv, ami az egyéniségről árulkodik. A tudatos öltözködés, a megjelenésünk újratervezése tulajdonképpen egy folyamat. Ehhez adja meg a kezdő löketet az az interaktív program, amely belső motivációból építkezik, így elsőként feltárja a jelentkezők élményeit, rossz beidegződéseit külsejükkel kapcsolatban, majd egy profi, összeszokott csapat segítségével, kimozdulhatunk a komfortzónából! Ez egy lehetőség azok számára, akik szeretnének megismerkedni a NŐ-vel, aki bennük lakozik, csupán eddig nem került felismerésre. A tapasztalat nagyszerű, hiszen már a legkisebb változtatásokkal is elképesztő eredményeket érhetünk el, és ha egyszer rákapunk az ízére, biztosan ne hagyjuk majd abba.

10 öltözködési tipp Tánczos Mónika stíluskommunikátortól

  1. Az igényesség nem a ruhatárnál, hanem reggel a fürdőszobában kezdődik, és a viselkedéskultúránknál végződik.
  2. Ahhoz, hogy a meglévő gardróbunk a napi boldogság kapszulánkká változhasson érdemes megismerni az öltözködés néhány örökérvényű alapszabályával.
  3. A tudatos vásárlás végeredménye egy olyan ruhatár, amelyben akkor is magabiztosan lavírozhatunk, ha bal lábbal keltünk fel.
  4. Már a választásunkkal befolyásoljuk a hangulatunkat. A színek, a formák inspirálnak, amivel már meg is van az aznapi lendület. Kevesebb stressz, több önkifejezés!
  5. Mielőtt újból a bevált üzletünkbe rohannánk egy újabb „mert slankít” fekete felsőért vagy egy biztonságot nyújtó nagyobb tunikáért, gondoljuk végig, mit is szeretnénk valójában. Gyakran esünk abba a hibába, hogy a már megszokott és kedvelt fazonokat, színeket, anyagokat keressük továbbra is.
  6. Meglepő változásokat eredményezhet új üzletek felfedezése. A szakszerű segítséggel alátámasztott számunkra esetleg ismeretlen szabásvonalak, minta és színpárosítások, vagy elsőre szokatlannak tűnő, de hatásos anyagtársítások is nagyban támogathatnak megújulásunkban.
  7. Amire azt mondjuk, hogy tetszik, csinosnak érezzük magunkat benne, boldogok vagyunk tőle, vagy esetleg meglátjuk benne új stílusunk kezdő löketét az biztosan nekünk szól.
  8. A magabiztossággal máris nyertesek vagyunk, mert onnantól mi leszünk érdekesek és nem a ruhánk.
  9. Egy tükör előtt állva, meztelenül, világosban, nyitott szívvel és lélekkel könnyebb lesz testünkhöz közelebb kerülni. Ezekre a tapasztalatokra építve leszünk képesek továbblépni és megjelenésünket számunkra is csinossá varázsolni.
  10. Adjuk meg magunknak az engedélyt, hogy ne a legújabb trendek és mások elvárásai határozzák meg öltözködési önbizalmunkat!