Őszi nőiség sorozat – 2. rész: A belső – mindset

Hosszú idő óta csak keresed, de nőként nem találod az egyensúlyt elhozó boldogságot?

Pedig te mindent megteszel: karriert építesz, pénzt keresel, gondoskodsz a családról, haladsz a korral, fejleszted magad, plusz feladatokat vállalsz… Ennek ellenére egyre türelmetlenebb és frusztráltabb vagy, mert tudod, még mindig nem azt az életet éled, amiért hosszú ideje dolgozol.

MÉG!

Abban egyetérthetünk, hogy üres kancsóból nem lehet öntözni.

De tudd, mindig van más választásod.

Állj meg egy pillanatra!

Tánczos Mónika stíluscoach

Mi történne akkor, ha itt és most megállnál egy pillanatra? Ha további erőlködés és túltolás helyett elismernéd a jelen helyzet újabb lehetőségeit?

Például: Értem én, hogy a reggeli készülődésnél úgy érzed, nem te vagy az első, és örülsz, amikor egy rövid időre a tükör elé kerülsz. Vagy hogy magadra kapod a legelső uncsi ruhadarabot, mert akkor éppen az bizonyul „kényelmesnek”.

Pedig fontos lenne, hogy vonzónak érezd magad. Rendben legyen a hajad, a sminked, vagy olyan ruhákat viselj, amelyek szárnyakat adnak a nőiességednek, magabiztossá tesznek a napi teendőidnél.

Honnan tudom? Saját tapasztalatból, és mert az elmúlt közel 25 évben több ezer nőt öltöztettem.

Válásom után magánemberként és szakemberként is átéltem azt a belső küzdelmet, ami az oly gyakran el- és megítélt külsőségek, mint öltözködés, illetve a szent és mindenek felett álló lelkiség ellentmondásában annyian vélünk felfedezni.

De vajon kihez tartoznak ezek a gondolatok? A tieid, vagy máséi?

Most is lebénít az érzés, ha arra az időszakra gondolok, a mikor a mélypontról való kimozdulást a to do listám kibővítésében és az irreális elvárásaim teljesítésében véltem.

Komoly tünetekkel járó többszöri kiégésem után beláttam: nőnek lenni azt is jelenti, nemcsak úgy csinálok, hanem valóban meg is élem. Hogy nem a most divatos versengés, annál inkább a befelé figyelés adja a stabilitást.

És igen, ehhez az is hozzátartozik, hogy rendszeresen ápolom nőiségemmel a viszonyomat. Befogadok és engedek dolgokat. A feminin energiák áramoltatása ősi erőforrásunk, ennek pedig egyik kreatív kifejeződése a hozzánk méltó megjelenés.

Ha úgy érzed, hogy a fentiekhez hasonlóan téged is néha elragadnak a hullámok, akkor egyszerűen csak próbáld ki az alábbi néhány egyszerű és hatásos eszközt. 
(Nekem beváltak.)

Tánczos Mónika stíluscoach

Mindsetgyakorlat

Végy egy üres lapot! A közepére rajzolj egy kisebb karikát, majd köré egy nagyobbat és aköré egy még nagyobbat!

A legkisebb körbe sorold fel azokat a dolgokat, amelyekre egyáltalán nincs ráhatásod, pl. időjárás, árfolyam, munkakörülmények, divat, dress code, testmagasságod, életkorod…

A középső körbe írd azokat, amelyekre van is és nincs is hatásod, azaz befolyásolhatod, pl. üzletek kínálata, időmenedzsmented alakítása, testtartás, kisugárzás, stresszmentesítés, életkörülmények…

A legnagyobb, külső sávba pedig azokat a dolgokat sorold fel, amelyekre van hatásod, pl. jól variálható, minőségi darabokból felépített ruhatárból öltözködsz, tudatosan használsz színeket, feladatokat delegálsz, rendszeresen igénybe veszel mentális jóllétedet támogató szakemberek szolgáltatásait, pihensz, egészséges ételeket fogyasztasz, odafigyelsz ápoltságodra, testsúlyod, testbeszéd koordinálására, elmélyülsz az önismeretedben…

Gondold végig minden életterületedet vagy válaszd ki személyes mumusodat! Bátran írj le mindent a megfelelő körbe, ami eszedbe jut, még ha elsőre bagatellnek is tűnik! Légy bátor és kreatív, igyekezz a sémákon túl gondolkodni!

A kíváncsiság teréből tedd fel a kérdést: itt és most mi más lehetséges még számomra?

három koncentrikus kör. legbelső: "amire nincs hatásom", középső: "is-is", legnagyobb: "amire van hatásom".

A feladat kiértékelése

Amikor végeztél a feladattal, vizsgáld meg az ábrát és gondold végig:

  • Mit adott neked ez a gyakorlat?
  • Mire világított rá? Ez milyen cselekvésre ösztönöz?
  • Mi az az egy lépés, amit most a változás érdekében meg is teszel?
  • Hogyan érezted magad a feladat elvégzése közben?
  • Milyen érzések vannak most benned?
  • Honnan hova jutottál a gyakorlat által?

Na, milyen volt? Gyere, beszélgessünk róla a Stílus Klubban, hogy vagy most, milyen gondolatok járnak a fejedben!